הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

                                                                          מאמרים עיסוי תאילנדי
                                                                                 מאת לודה (לודמילה)מאיר
                                                                               מה הוא עיסוי תאילנדי
                                                                               כיצד מתבצע  עיסוי תאילנדי
                                                                                רפואת הצמחים התאית
                                                                                פסיכו-רוחני תיקון קארמה ישנה
                                                                                עיסוי תאילנדי כמקצוע    
 
                                                                             מה הוא עיסוי תאילנדי
 
עיסוי תאילנדי - הוא תחום הנלמד במכללת ברק כתחום בפני עצמו, השייך לתחום הרפואה משלימה, העיסוי התאילנדי הוא אחד מבין עשרות סוגים שונים של צורות עיסוי. למרות שהעיסוי התאילנדי מתבסס על פילוסופיית  רפואה הסינית, המשתמשת בעקרונותיו של היין-יאנג להשגת איזון "אנרגטי" בגוף ולרגיעת הנפש, מעדיפים בתאילנד לקרוא לשיטת העיסוי בשם: "מסאג' תאילנדי מסורתי", כיוון שהוא מכיל גם שיטות פעולה הייחודיים רק לתאילנד. 
 
עיסוי התאילנדי הוא טיפול באמצעות מגע אנושי עמוק. עיסוי התאילנדי נעשה בלבוש מלא, ללא שימוש בשמנים, העיסוי כולל עיסוי  ולחיצות איטיות באזורי רקמות רכות, גידים ושרירים, המבוצעים באמצעות אצבעות ומפרקי המעסה, באמצעות כפות רגליו של המעסה, מתיחות לגמישות הגוף ותרגילים מגוונים להמרצה ואיזון של מחזור הדם. המתיחות והתרגילים כוללים שילובי מגע  בין רגליו וידיו של המעסה כלפי המטופל.
 העיסוי והלחיצות מבוצעים על גבי ערוצי האנרגיה שהינם בעלי רגישות מיוחדת לאורך הגוף המכונים "קווי האנרגיה" או כשמם המקצועי "מרידיאנים" ברפואה הסינית, שדרכם העיסוי התאילנדי פועל, יוצר "אנרגיות מאוזנות" וגורם לזרימת דם בריאה. טכניקת הלחיצות יעילה יותר כאשר היא מבוצעת בתנועות מעגליות בנקודות שמהוות מעין "מרכזי אנרגיה", הידועים גם במונח: "נקודות לחיצה". לעתים, בזמן העיסוי, מתרחשת ריאקציה של הגוף לטיפול, כתוצאה מכך יחוש האדם שלא בנוח מפאת הלחיצות והמתיחות המופעלות, אך לאחר העיסוי ירגיש שחרור רפיון ועירנות .
העיסוי אף משחרור חסימות במערכת הדם והלימפה ומקל על לחץ נפשי, כאבי גב, כאבי ראש, כאבי שרירים ונדודי שינה.

במסגרת הרפואה התאילנדית המסורתית המכונה רפואת התאי, המטפל, משלב שלושה אלמנטים בטיפולו - רפואה בצמחים, טיפול פסיכו רוחני, ועיסוי.

                                                                        
 
                                                                         כיצד מתבצע העיסוי תאילנדי
                                                                            
עיסוי תאילנדי מבצעים על מזרן רך הצמוד לריצפה, זאת משום הנוחות בביצוע תרגילי גמישות ומתיחה שהינם בסיס ה עיסוי תאילנדי, העיסוי תאילנדי מתבסס על יכולתו של המעסה לנצל את משקלו שלו לביצוע התרגילים השונים. המטופל לא חייב להיות גמיש על מנת לחוות עיסוי תאילנדי, ישנו גיוון רב של תרגילים ותנוחות אשר ניתן לבצע. ניתן לתאר תרגילים אלו כ"יוגה פסיבי", הנעשה על ידי המעסה. בעיסוי תאילנדי בניגוד לשאר סוגי המסאג'ים, לא נהוג כאמור להשתמש בשמנים, מאחר שהעיסוי נעשה בבגדים הנוחים למטופל, המעסה לומד במכללת ברק את כל חלקי הגוף, ומכיר את יתרונותיו ומגרעותיו.
במסגרת העיסוי התאילנדי לומדים את חשיבות הצמחים לעיסוי, ולומדים כיצד להיעזר בהם בזמן הטיפול. 
 
                                                                             רפואת הצמחים התאית
 בטיפול הפרמקולוגי המסורתי, קיים שימוש בצמחי מרפא בעיקר, ושימוש מזערי גם במרכיבים מעולם החי ומעולם המינרלים. תרופות אלה ניתן היה למצוא בעבר בחנויות לממכר תרופות מסורתיות. כיום הן מצויות גם בבתי המרקחת המודרניים, בעיקר בצפון תאילנד. במטבח התאילנדי יש שימוש רב בצמחים, במטרה לשפר את הטעם והבריאות. מכך יוצא שהתזונה מהווה גם היא אמצעי חשוב לריפוי. פילוסופיית הרפואה התאית גורסת כי  "כל המחלות מגיעות מתזונה לקויה" אולם ברפואה התאית קיים גם אלמנט ה"פסיכו- רוחני"
 
                                                                   "פסיכו-רוחני" - תיקון קארמה ישנה

רפואת התאי, גורסת כי מעבר לתזונה קיימת גם קארמה ישנה אותה נושא האדם, הקשורה למחלות האדם, כאשר הטיפול כולל שיטות מדיטציה שונות, שיטות וטכניקות להתבוננות פנימית והדמיה כדוגאת הדמיון המודרך, המוכר לנו ועוד, אותן מבצע המטופל בכוחות עצמו. קיימים גם טקסים מאגיים אותם מבצע אך ורק מרפא בעל ותק וניסיון בתחום. הטקסים המאגיים נועדו בעיקר לטיפול הפסיכו-רוחני, בו משלב המטפל אלמנטים שונים הלקוחים מתרבות התאי לצורך ריפוי. בשיטות אלא  משתמשים בעיקר כאשר שיטות טיפול אחרות לא הועילו. עיקר השימוש בטיפול הינו לצורך הגנתי. לדוגמה: קשירה של חוט סביב היד (כצמיד), סמל לקשירת 32 רוחות ההגנה, שלכל אחת מהן יש קשר לאחד מאיברי הגוף. טקס זה מתבצע בדרך כלל כאשר בן משפחה יוצא לשליחות הרחק מהבית, לשמירתו והגנתו.האם טקס זה מזכיר לכם גם משהו מהיהדות כגון: קשירת חוט אדום סביב פרק כף היד...

                                                                     עיסוי תאילנדי כמקצוע

עיסוי תאילנדי מסורתי בתאילנד, נחשב למקצוע מבוקש ורציני ביותר, כדי להיות מעסה מקצועי על התלמיד לעבור השתלמות האורכת למינימום של  60 שעות, במוסד המעניק תעודת: "מעסה מוסמך". המקום הסמכותי המוכר ביותר ללימוד עיסוי תאילנדי נמצא במקדש וואט-פו השוכן בבנגקוק שהנו המרכז הלאומי לרפואה מסורתית בתאילנד, אשר אליה מגיעים מכל קצוות תבל כדי ללמוד עיסוי תאילנדי מסורתי. הסטודנטים מעניקים עיסוי  ללקוחות בתקופת ההתמחות שלהם בפיקוח מורי המקום.

חוקי העבודה המסורתיים בתאילנד אוסרים על עבודה רצופה של מעסה למעלה משמונה שעות, ואו  עד שישה לקוחות ביום. זמן מתן העיסוי המקובל ללקוח נע בין  שעה לשעתיים וחצי. 

 
 
 
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא