הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

בצל השקר וההסתרה


מתוך ספרו של ד"ר  זיו מאיר "גוף נפש והפרעות אכילה"
 
 
"בצל השקר וההסתרה" מאמר זה מתוך טיוטת ספרה של מטופלת שעברה אצלי סדרת טיפולים והחלימה מהמחלה, היא כותבת על חוויותיה מהאשפוזים בהם הייתה.
 
כמעט "הפשע המושלם", כך הייתי מכנה את הפרק הזה.

כמי שהייתה שם ועם ההיכרות הקרובה שלי עם נשים רבות שחלו במחלה, במסגרות הטיפול השונות שהייתי, אני זוכרת היטב כיצד נהגנו להתפעל מההצלחה הגדולה שלנו להוליך שולל את כל הקרובים לנו.כיצד בכל פעם מחדש הצלחנו להפילם בסבך שקרינו.

היינו יושבות ב"חברותה'' בחדרי בית החולים ועד כמה שזה נשמע עצוב, היינו מחליפות חוויות על איך ה"הצלחות" הקטנות של כל אחת מאתנו.

אם בשכנוע של אימא, שהצלחת עם פירורי הלחם המונחת בכיור היא שארית מכריך עבה שאכלנו קודם לכן, על אף שכל מה שנעשה היה לפזר מעט פרורים על הצלחת.

או על איך שאחרת החביאה את שקית השוקו בבגדיה בחדר האוכל של בית החולים, בשעה שהאחות הפנתה את גבה לרגע. או על איך שאחרת עמדה מול אימא שלה ונשבעה במצח נחושה, שהפעם לא הקיאה את ארוחת השבת, ופשוט רצתה להתקלח שוב. סיפורים מעין אלו היו רבים ומגוונים. המשותף לכולנו היה, שחשנו גאווה והצלחה ותחושת שליטה עילאית. ממש כמו חברות בנות אגואיסטיות ומרושעות המארגנות איזה כישוף. ישבנו בחדרי חדרים והחלפנו חוויות מהעבר, מהבית, מסוף השבוע, מההצלחות הקטנות שלנו לחרוג מהנהלים במסגרת בית החולים הידועים כקשים לעקיפה.

החלפנו סיפורים על התחמקויות מארוחות משפחתיות, החל מקיצוץ בתפריט האישי, מפעילות ספורטיבית חשאית, עד ההקאות בסתר, על החבאת האוכל, והכל כמובן היה סביב האוכל וסביב ההצלחה שלנו להסתיר זאת.

חולות האנורקסיה והבולמיה מפתחות טכניקות מניפולטיביות וכושר הסתרה ושכנוע, שהפיקחים, החכמים וחדי ההבחנה שבהם, הלכו שולל אחרי שקריהם. איני אומרת זאת בגאווה, אך זו הייתה המציאות. הכרתי מקרוב בנות שהוריהם עסקו בתחומי הפסיכולוגיה, פסיכיאטרייה, משפט, כאלו שהיו מטפלים בעצמם, אשר לאורך כל תקופת המחלה הלכו שולל ונפלו ברשתם של החולות. שלא תבינו לא נכון גם אני הייתי חלק מכל זה.

גם אני לא הייתי טלית שכולה תכלת, ההפך הוא הנכון, כיום איני גאה בכך על אף שאז, בשיא פריחת המחלה, הייתי הכי גאה ושלמה עם מעשי ההסתרה והשקר שלי.

אני באופן אישי הצלחתי להסתיר את המחלה לאורך שנים ארוכות וכמוני לצערי, ישנן נשים רבות שהסביבה הכי קרובה להן, אפילו בן הזוג או ההורה שלהן אינו מודע לבעייתם.

על כן אני אומרת לכולכם היו ערניים...

המטופלת השתחררה לאחר סידרות של טיפולים בבתי חולים שונים אשר נמשכו שנים רבות, במהלך שנות הטיפול היא חוותה פעמיים מוות קליני וניצלה, לבסוף שוחררה תחת האבחנה כי "אין מה לעשות, אין תרופה למחלתה ועליה להמשיך לחיות ולהתמודד עם מחלתה"... כאמור לאחר סדרת טיפולים אצלי בקליניקה של מכללת ברק לרפואה משלימה, היא החלימה לחלוטין....ולכל אלה אשר מצויות במצב דומה ואשר שוחררו באבחנה דומה, אל יאוש קיימות דרכים רבות ונוספות להשתחרר מהמחלה.

בהצלחה ושתהיה לכולם שנה טובה ומאושרת.
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא