הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

סוגי הפרעות אכילה


מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "גוף נפש והפרעות אכילה"

אנורקסיה נרבוזה: 

מוגדרת כהפרעת אכילה בעיקר אצל נשים ונערות, אשר בה החולות מרעיבות את עצמן או משתמשות בחומרים משלשלים על מנת לרדת במשקל. המחלה נובעת מתפיסה שגויה של גופן כשמן מדי ואו מפחד מפני השמנה. איבוד המשקל הוא בדרגה חמורה ומלווה לעיתים קרובות באל-וסת העשוי במקרים קיצוניים להוביל למוות. הסיבות למחלה מורכבות וכוללות בעיות אישיות/ משפחתיות טראומות וזיכרונות קשים עליהן אעמוד בהמשך.

הקשיים מושלכים על הצורך להיעלם, לא להיות מורגש או לא לספק לגוף את מה שצריך כי, "לא מגיע לי לחיות" מסיבה זאת או אחרת, או כדי להיפטר מהגועל, מאחר והחוויה הייתה פיסית קשה כגון אונס, שבעקבותיו הנאנסת נגעלת מגופה. או שהיא נגעלת מהזיוף והשקר בו היא נמצאת עקב השאלות של הסובבים אותה והשקרים אותם היא ממציאה.

מכל מקום, מקור הקושי הוא בקונפליקט בין משמעות האני והזכות הקיומית שלה לחיים. 

ממחקרים שונים שבוצעו בארץ עולים הנתונים הבאים: כ- 43% לערך מחולות האנורקסיה הידועות והרשומות במוסדות השונים, מחלימות בסופו של התהליך הטיפולי, כאשר כ- 55% מהחולות נותרות חולות בשל שהטיפולים אינם עוזרים והן נותרות במצבן, וכ- 5- 10% מהחולות באנורקסיה מתות מהמחלה.

המוות נגרם בשל השינויים הפיסיים והתנודות הרבות בהרגלי אכילה, הגוף אינו מחזיק מעמד, הוא סובל מתת תזונה ומת. לעיתים המוות נגרם כתוצאה של התאבדות בשל הדיכאונות הנלווים למחלה. במקרים רבים האנורקסיה מתפתחת לבולמיה, כלומר חולי אנורקסיה רבים המגיעים לאשפוז לומדים להיות בולמים, על כן בחרתי להרחיב דווקא בנושא הבולמיה, כי הוא לדעתי קשה ומסובך יותר לאבחון וטיפול. בולמיה נרבוזה:

מאופיינת כהפרעת אכילה, המלווה בהתקפי אכילה בלתי פוסקים, אשר בסופם תהיה "היטהרות" ע"י הקאה רצונית. 

בולמיה היא מצב מורכב אשר אינה קשורה מבחינה אבחונית באיבוד משקל דווקא, למרות שאיבוד משקל יכול להיות המטרה של אדם בולמי. הבולמיה מתייחסת לאכילת כמויות גדולות מאוד, הרבה מעבר לרצוי לשם שובע, משום שאותו אדם אינו חש תחושת שובע ולאחר אכילת כמות מזון אדירה תבוא הקאה. ההקאה באה לעתים כמחשבה מתוך מלאות יתר ולא תמיד מתוך מחשבה על רזון, אך לעתים קרובות הופכת להיות בסופו של דבר דחף בלתי נשלט.

לאחר שהבולמית מתמכרת להקאות, הן מקיאות לאחר כל ארוחה ולא משום שנוצרה בחילה המביאה להקאה באופן טבעי. אלא משום ההרגל הקיים כחלק מהחיים הנורמלים שלהן. מטופלים יכולים לצרוך עד 10,000 קלוריות בבת אחת, ואז להתרוקן באמצעות הקאה, משלשלים משתנים או באמצעות התעמלות מוגזמת.
קיימות סוגי הפרעות נוספות, ראו הרחבה בספרי "גוף נפש והפרעות אכילה".
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא