הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

החלום כשרידי תפיסה ממצב עירות


ישנו היבט המתייחס לטענה, שבחלום מופיעים שרידים מהתפיסה בעירות, כל מיני שאריות שלא ניתנה להם תשומת לב מספקת בעירות. טענה זו מוסברת בכך, שפעמים רבות נדמה שחלק מתוכן החלום קשור לאירועים ולחוויות שחווה האדם ביום, או בימים האחרונים בטרם חלם את חלומו.

אולם, נראה שאלה הם לאוו דווקא אירועים וחוויות מרכזיים בחיי האדם. אלא להפך, נדמה שדווקא עניינים שוליים וקלי ערך, שלא משכו כל תשומת לב בעירות, הם הקשורים לתוכן החלום, היש לכך הסבר?

מסתבר, שכמות הגירויים בו נתון האדם, אינם מאפשרים לו יכולת הקשבה ותשומת לב בו זמנית לכולם, אלא רק לחלק קטן ונבחר בלבד.
 
לדעת חוקרים ופסיכולוגים שונים, התודעה מוגבלת עד כדי כך שביחידת זמן קצרה אחת, כלומר באותו רגע ממש, אין יכולת התפיסה של האדם לתפוס בממוצע למעלה משבעה גירויים, בתנאי שכל גירויי או נושא שכזה כשלעצמו יהיה מובחן, מוכר וידוע לאדם. מכאן, שנוצר מצב בו  הגירויים השופעים והזורמים סביבנו כאילו "מתחרים" על תשומת ליבנו.

מוח האדם גורם לכך, שלחלק מהם אנו מקדישים תשומת לב מועטת ביותר, ולעיתים גם איננו תופסים או מגיבים כלל. אולם הגירויים אשר אין אנו שמים לב אליהם במצב העירות, קיימים בתודעתנו, הם עולים וצפים שוב במצב מנוחה.

במחקר שנעשה למטרות פרסום מוצר מסוים כגון: קוקה קולה, הוטמעו בתהליכי משחק כדורגל פרסומות על הקוקה קולה לשברירי שניה בעת שידור המשחק, לכאורה שברירי שניה אלו לא נקלטו בעין האדם הצופה במשחק, התברר כי בעת ההפסקה וכן בסיום המשחק, הדרישה לשתיית הקוקה קולה הוכפלה ואף שולשה בעקבות כך, לעומת תנאים דומים שנצפו קודם להחדרת הפרסומת...

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "משמעות החלום ופירושו"

 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא