הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

האם הגירויים החיצונים משפיעים על החלום?

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "משמעות החלום ופירושו"

...כאמור לטענת ל.פ.א. מאורי, הגירויים החיצונים המופעלים, הם הגורמים לאופי החלומות הנחלמים. אולם מתברר, כי הגירויים החיצוניים המופעלים מהווים רקע אפשרי בלבד להתהוות חלום כל שהוא. אך התוכן המסוים, המורכב והמסובך לעיתים קרובות, איננו מתפרש כנובע לפרטי פרטים מן הגירויים החיצונים כפי שהם. דרוש לשם כך כלי  או עיקרון עזר כלשהו, שיבהיר כיצד נבחרים ומודגשים גירויים מסוימים דווקא, מדוע החלומות מקבלים צורה מסוימת אחת, מבין שפע האפשרויות הקיימות, מה קובע את השתלשלות העלילה המסוימת שבחלום?

ע"פ ממצאי המחקרים שנעשו, נמצא שגישה הרואה בחלום ביטוי לגוזמה ועיוותים בתפיסת גירוים חיצונים ופנימיים, היא נכונה במידה מצומצמת בלבד. כאשר מחקרים שנעשו במעבדה על פי דגם מחקריו של מאורי, אולם  בצורה מבוקרת ומדויקת יותר, על ידי החוקר דמנט, מלמדים כי : (א) אחוז החדירה של גירויים שונים לתוכן החלום, אינו גדול כלל.

(ב) רק גירויים חיצוניים בתחום צר, מופיעים בתוכן החלום, בעודם חלשים מכדי להעיר את הנבדק, אך חזקים במידה מסוימת לחדור לתוכן החלום, גירויים החלשים מאלה אינם נקלטים כלל.

(ג) תוכן החלום נובע ממקור אחר, בעל חוקיות משלו ללא קשר לגירויים, אשר לגירויים החיצוניים הנקלטים על ידי הישן, אלה עשויים אמנם להשתלב בזרם החוויות שבחלום, אך הם אינם מהווים לו מקור.

מסקנות אלה מסתמכות על כך שהגירויים החיצוניים שהופעלו על הנבדקים השתלבו בחלום לעיתים קרובות, רק בעקיפין ובאופן צדדי ושאינו מהותי לתוכן החלום. בניסויים אלה ניתנו גירויים חזקים במיוחד ואף נדירים  שאינם מתקיימים בחיי היומיום, מכאן ברור על כן, שבחיי היום יום השפעתם פחותה הרבה יותר.

השאלה  אם אמנם חלומות ארוכים, מורכבים ומסובכים, מתרחשים  בזמן קצר ביותר, הוכרע על ידי  מחקרים פסיכו פיסיולוגיים במעבדה. התוצאות מלמדות כי  בדרך כלל נמשכים האירועים בחלום בערך אותו משך זמן שהיה נדרש לדמיין אותם במצב רגיל.

 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא