הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

"חלום הגיליוטינה" של ל.פ. מאורי
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "משמעות החלום ופירושו"


חוקר צרפתי בשם ל.פ.א. מאורי, באמצע המאה ה-19, ערך  ניסויים שמטרתם לספק בסיס מחקרי מדעי לחלומות. במרבית הניסויים שערך, הוא שימש  כנבדק כאשר עוזרו, הפעיל עליו בשנתו גירויים שונים, מאורי לא ידע מראש איזה גירוי יינתן באיזה לילה, בבוקר סיפר את חלומותיו מאותו לילה.

ניסויו של מאורי ותוצאותיהם מעניינים ביותר. הגירויים שהופעלו על מאורי היו די מגוונים, כגון: טפטוף טיפות מים על פניו, רעש באוזניו, דגדוג בנוצה בקצה חוטמו, בשפתיו, הבזק אור חזק בעיניו העצומות ותחושת ריחות שונים באפו. בלילות שבהם זכר מאורי את חלומותיו ודיווח עליהם- השווה את התוכן עם הגירוי שהופעל עליו. לדבריו עוררו גירויים אלה אצלו בדרך כלל חלומות שתוכנם קשור בדרך כל שהיא, בין אם ישירות ובין  בעקיפין לגירויים,  להלן מספר דוגמאות:   א. שפשוף כלי מתכת על יד אוזנו שגרם לרעש צרחני, הביא לדיווח על חלום בו נשמע צלצול פעמונים הקשור בתקופת המהפכה הצרפתית.  ב. בלילה בו דגדגו את קצה אפו ושפתיו - חלם מאורי חלומות אימים על עינויים בידי דמויות בלתי מוכרות, שבין היתר מפשיטות את עור פניו מעליו!  ג. כשקרבו מגהץ חם לפניו, חלם מאורי על שודדים שפרצו  לבית והכריחו אותו ואת כל הנוכחים  למסור את כספם, לצורך כך  צרבו השודדים את רגליו בגחלי פחמים  ד. טיפות מים שטופטפו על מצחו, גרמו לכך שחלם כי הוא באיטליה, מזיע בכל גופו, ושותה בצימאון יין איטלקי לבן.    

חלום אחד שסיפר מאורי הפך למפורסם ביותר, בשל הוויכוחים המרובים שעורר, חלום זה מוכר בשם "חלום גיליוטינה". בחלומו מספר מאורי שהוא משתתף בפעילויות בתקופת המהפכה הצרפתית. הוא נרדף על לא  עוול בכפו, נתפס ומצליח להימלט בתחבולות שונות. שוב הוא נתפס ומובא לבית הכלא של לוחמי המהפכה. משם הוא מובא לבית הדין המהפכני עממי. רובספייר ומרט עצמם חוקרים אותו בחקירות שתי וערב. פשר אשמותיו אינו נהיר לו, אך הוא נשפט וגזר דינו הוא הוצאה להורג בגיליוטינה. הוא מובל כבול ונקשר למקום ההריגה על ידי התליין. הוא מרגיש בברור כיצד ניתק ראשו מגופו ואז הוא מתעורר בבהלה רבה, הוא מוצא שחלקה העליון של מיטתו נפל ופגע בצווארו. לטענת  מאורי  פגיעת חלק מהמיטה בצווארו היא שעוררה את המחשבה על גיליוטינה. כך נסבה מחשבתו על צרפת והמהפכה הצרפתית וחלום שלם נבנה מסביב לכך. קיים קושי רב לקבל טענה זו, בשל המהירות בין הסיפור לבין רגע ההתעוררות, במידה ונקבל טענה זו, הרי שיש  להניח כי החלום מתפתח במהירות עצומה, כמעט כהרף עין, במיוחד אם אנו מניחים שאותו גירוי שעורר את החלום (נפילת הקרש על צווארו), הוא גם הגירוי שעורר את מאורי משנתו.

רבים הניחו הנחה זו והוסיפו סיפורים ונקודות מעין אלה. לעומתם, הניחו החולקים על דעה זו, כי היה זה דמיונו העירני של מאורי בשעת התעוררותו או אף לאחר שנעור לחלוטין, שבנה "חלום" מורכב וארוך כזה. אחדים אף האשימו את מאורי בכך שהגה סיפור דמיוני, כדי להוכיח את גישתו העיקרית שהגירויים החיצונים בשעת השינה הם מקור כל החלומות. אחד המבקרים אף גילה שלפי עדותו של מאורי עצמו, חלפו מספר שנים מהלילה בו כאילו חלם חלום זה, עד למועד שפרסם אותו.

מפתה מאוד להוסיף בשעת השחזור פרטים אלו ואחרים התומכים בגרסתך, כדי להדגיש את נקודת הטיעון, כך יתכן שחלומו של מאורי " הלך ותפח".

יש לזכור כי ניסוייו נערכו ללא נקיטת אמצעי זהירות, כגון: עריכת ניסויים חוזרים, השוואת בין הנבדקים, שימוש בנבדקים ובנסיינים שאינם יודעים את מטרות הניסוי והתיאוריה של החוקר ועוד. על כן יש לקבל את סיפורו בעירבון מוגבל מאוד...


 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא