הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

החלומות במזרח הרחוק: מסע הנדודים של הנשמה

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "משמעות החלום ופירושו"
הגישה למהות החלום במזרח הרחוק, שונה במידה מרובה מזו הרווחת במזרח הקרוב.
מסתבר, שההשקפה על מהות החלום, כרוכה במידה מרובה בתפיסה הכללית של העולם בתרבות ובדת: אכן, לדעת  אנתרופולוגים וחוקרי דתות קיימים כמה קווי אופי וסממנים המצביעים על הבדלים בין המזרח הקרוב לבין המזרח הרחוק, זאת בשל השוני בתפיסת בני האדם את האלים. במזרח הקרוב נתפסו האלים כאלים אישיים, המשפיעים באופן ישיר על חיי הפרט ומתערבים בגורלו, על כן הטקסיים והמצוות תכליתם להשפיע על האלים ביחסם לאדם הפרטי.
לעומת זאת במזרח הרחוק, האדם עושה מאמץ להתקרב אל האלים, או להתמזג אתם. בתפיסה זו, האלים הם בעלי אופי פחות אישי, הם אינם מתערבים בגורל האדם הפרטי מתוך כוונתם הם. כך בתפיסה זו מהות החלום היא יותר אקטיבית, האדם לא ישן ללא כל פעילות, אלא האדם עצמו בחלום נודד למרחקים, כך הוא חווה את החלום. כלומר הוא אקטיבי בחלומו, חלק מהאדם הישן שאינו גלוי מכונה נשמה, העוזבת באופן זמני את גופו של  האדם הישן בגוף האסטרלי ויוצאת למסע הרפתקאות.
החלום הוא למעשה, אותם אירועים וחוויות, שהנפש או הרוח שיוצאת מהגוף בזמן החלום חווה במסעותיה, בו בזמן שהגוף הפיסי של החולם שוכב במקומו, ראו לכך הרחבה בספרי "גוף נפש והפרעות אכילה".
השקפה זו  רווחת גם בימינו בתרבויות רבות.
במהלך מסע הרפתקאות, עשויה הנשמה לנהל מסע ומתן, כן יכולה הנשמה להתנגש עם נשמות אחרות הנודדות של אנשים אחרים הישנים באותה עת, או של כאלו שאינם בחיים.
לפי גישה זאת, נחשב כמסוכן להעיר את הישן באופן חיצוני ומלאכותי משנתו, שמא בעת ניתוק הקשר, תאבד נשמת האדם הנודדת את גופו. מאותה סיבה נאסר, בכמה מקומות בהודו, לצבוע את פניו של הישן וכן להעתיקו ממקומו תוך שינה, פן יפריע הדבר לנשמה  לזהות את מקום מוצאה- הגוף ממנו נדדה.
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא