הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

דברים המחלישים את כוח הגברא על פי הקבלה

 
דברים המחלישים את כוח הגברא
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר : "מיסטיקה מאגיה ותקשור ביהדות"
מובא בגמרא במסכת גיטין (ע.), שמונה דברים הממעטין את הזרע, ואלו הן: המלח, הרעב, הנתק (פירוש צרעת), בכיה, שינה על גבי הקרקע, וגודגדניות, וכשות שלא בזמנה, והקזת דם, עיין שם. וטוב שאדם ידע מהדברים הממעטין את הזרע כדי שישמר מהם.
ובספר "מראה ילדים" (מערכת ח), כתב עוד כמה דברים הממעטין ומחלישים כ"ג, יזהר מהמלח, ומהשומים חיים, ומדגים מלוחים, וכרישין חיין, ומקטניות. והביא עוד שם מספר אוצר החיים שגם הקפה מבטל התאווה עיין שם.
הרמב"ם שהיה רופא בין היתר, פירט אף הוא את הדברים הגורמים למיעוט והחלשת הזרע וזה לשונו:
"ודע כי הזרעים החמים היבשים, ינגבו (ייבשו) הזרע ויחלישו המשגל, וכל שכן מה שבו יכלו הרוחות, כמו מי הנאנוכה (רודא), והכמון, והניאלה (קצח), והכרוביא, והפלפל, ונחרדל. ולכן ראוי להרחיק הזרעים והתבלין כולם, אשר יתבל בהם המאכלים, כי אם מה שאספר לך, והוא זה: פלפל ארוך, וגלנגה, מכל אחד אוקיא, קנילה (קינמון), ואניס, מכל אחד ב' אוקיות, מאסיש (שומר), ואגוז מושקדא, מכל אחד רביעית אוקיה, יודקו אלו הסמים, ויהיו מוכנים לתבל כל מאכל שיבושל, וישליך האבק על המאכל. וראוי שישים מהם לפי מה שיבא ערב (פירוש לפי ערבתו של האדם).
ואולם מה שראוי להרחיק מן המזונות והרפואות, הוא כל מה שיקרר או שינגב או יכלה הרוחות מהר, מן הדברים הנהוגים אצלנו, העדשים, והגרוגרות, והירקות הקרות, כמו הארמוליץ (קטף), והאשפי נרגש וכל שכן החסה, הנה זה מזיק מאוד בעניין זה, וכן הקישואים, והאבטיחים, והדברים החמוצים כולם מזיקים מאוד, ועל כולם וביותר החומץ.
וכבר זכרתי, כי הזרעים כולם ראוי להרחיק, כי אם מה שזכרתי לך. וכן זרע הלפת מכאיב הראש ומנגב (מייבש) הזרע. וממה שראוי שירחיק מאוד מהדברים הנהוגים אצלנו, הנילופר כי סגולתו בביטול הזרע, וכאילו הוא היפך לו (עד) אשר ריחו (בלבד) יחליש המשגל בסגולה שבו".
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא