הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

 

רפלקסולוגיה משתמשת בכפות הרגליים כמוקד העיקרי שלה ממספר סיבות. הסינים הקדמונים ראו באדם חי אחד מביטויי המתח שבין שני קטבים – שמים וארץ. השמים נמצאים מעל לראש, בעוד הארץ מתחת לכפות רגליו. לשני הקטבים יש תכונות ייחודיות.

שמים- יצירה: מסמלת את הפעולות היצירתיות של האדם, אשר באמצעות כוחה מתעורר ומתפתח אופיו העליון. זוהי ההתחלה, מקור הרעיונות: היא יוצרת, מביאה את הסדר: היא מהירה, אין סופית מחפשת ושואלת.

ארץ- קליטה : יוצרת מציאות מיוחדת בניגוד ליכולת הרוחנית של היצירה. היא החוק, היא הטבע, היא מזינה, היא השגיות , היא עמל ויגע, היא מוגבלת ונאמנה.

הנזכר לעיל מתאר בבהירות את החלוקה שבין שני הקטבים – הראש וכפות הרגליים. הידיים הנן המתווכות, אשר מאפשרות לנו להעביר רעיונות למעשים. באשר לאדם המערבי הממוצע, אנו מוצאים שרוב האנרגיה, ההקשבה והתפקוד שלו או שלה ממוקדים בחלק העליון של הגוף. אנשים שמים דגש על טיפול בפנים שלהם כדי להיראות טוב, אולם ההתמדה שלהם פוחתת כאשר יורדים נמוך יותר בגופם. אם נצפה על התפתחות האדם באלף השנים האחרונות, אנו מוצאים שהדגש מרוכז במחשבה ובראש. בצורה סמלית אנו יכולים לראות את תשומת לב האדם עולה ממרכזי הגוף הנמוכים, האחראים לצרכים בסיסיים של הקיום היומיומי, לצרכים ברמה החושית: מחשבות צורות ויכולות יצירתיות: למרכזים אשר ממוקמים די גבוה בגוף האדם. מצב זה ניתן לזיהוי בהתנהגות מערבית טיפוסית: מעט פעילות גופנית ודגש על פעילות מוחית – יכולת שמיעה, ראייה ותפיסה. התחרות אינה קשורה להישרדות פיסית, אלא בעניינים הקשורים לתרבות, חברה, אישיות ומחשבה.

אנשים בשלבי התפתחות פרימיטיביים יותר חיים בהרמוניה עם הטבע. הם מפתחים סימני מחלות ומחלות אשר נובעים מצורות הקיום הראשוניות שלהם. מרכזי האנרגיה הפעילים ביותר שלהם ממוקמים נמוך, ליד האדמה, הם בעלי אפשרויות מעטות לפתח את ההבנה והמחשבה שלהם, לכן הנם מעורבים פחות בפעילויות מחשבה ובעיות אשר קיימות בחברות מתקדמות יותר.

אם נסתכל על כך מנקודת מבט חברתית, אנו יכולים לומר שהאדם המודרני סובל מפעילות יתר ב'שמים' שלו, בעוד האדם הפרימיטיבי סובל מפעילות יתר ב'ארץ' שלו.

במהלך תקופות של קיום פרימיטיבי כל ההתפתחות דוכאה, החברה נשמרה יציבה בעזרת חוקים קבועים בלתי משתנים. אולם, בעת התהליך של האבולוציה האנושית האדם נעשה זקוף יותר, גבוה ורזה, מעודן יותר ורחוק יותר מהאדמה. נטיות אלה גורמות לו לנסות לכבוש חלל חיצון ולנגוע באופקים חדשים בכל שטחי החיים. האדם המערבי המודרני יודע עמוק בתוך תוכו שכל מה שמסביבו יכול להשתנות פתאום והוא חייב לחיות עם הידע שלו כל יום מחייו. הוא חי במצב בו ההשפעה של הקשרים שלו עם ה'שמים' נעשית חזקה יותר, בעוד הקשר שלו ל'ארץ' נחלש. עקב כך קיים חוסר הרמוניה באנרגיה אנושית בסיסית. לכן אנו בוחרים בכפות הרגליים כ'שדה המאבק' שלנו בין השמים והארץ, ומנסים לחדש ולחזק את ההשפעה של ה'ארץ' המוזנחת ולהגיע לאיזון בין שני הקטבים.

בחיי היום יום שלו, האדם המודרני סובל בעיקר מחוסר הרמוניה באזור זה. המתח עם כל השפעות הלוואי שלו הוא די חדש. התנוונות, חוסר פעילות גופנית, פעילות יתר של המוח, דגש על הישגים ולא על הנאה אישית, לחשוב במקום להרגיש- כל אלה מורידים אותנו מהעצמי שלנו ובונים מצב, שבו אנו נעשים לא מודעים למצב ההרס העצמי שלנו.

נסה לדמיין זוג של כפות רגליים מונחות זו לצד זו. דמיין את כל הגוף משתקף בכפות הרגליים, כשהוא מתחיל מקצות האצבעות הגדולות ומסתיים בנקודה דמיונית, הממוקמת בערך 10 ס"מ מעל קצה עצם הקרסול.

בדרך כלל, הקצה של הבוהן, מייצג ברפלקסולוגיה את הנקודה הגבוהה ביותר של הראש, והצדדים של גיד אכילס הנם הרגליים. ניתן לראות קווים שמקשרים את כל הגוף עם כפות הרגליים. למשל, הקשת הפנימית של כף הרגל משקפת את הצורה של עמוד השדרה.

כאשר אנו עומדים על כפות הרגליים שלנו, התנוחה שלנו והתפקודים האחרים של מערכת השרירים שלנו תלויים ישירות בדרך שבה אנו משתמשים בהן, ובצורה בה אנו מחלקים את המשקל שלנו. לכן כפות הרגליים שלנו מביעות ישירות את התנוחה שלנו ואת האופן שבו אנו נעים. זאת ניתן ללמוד בקורסרפלקסולוגיה.
 ה- רפלקסולוגיה במכללת ברק נלמדת על פני מספר שנים...
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא