הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 


במשך העשור האחרון, כמה גופים רפואיים ניסו למצוא הסברים לתופעה הקרויה רפלקסולוגיה. סברה אחת הנה שטיפול זה משחרר חומר שהגוף מייצר, בייחוד הורמון שנקרא 'אנדרופין' אשר מפחית כאב (הוא נקרא גם 'המורפיום הטבעי של הגוף'). מתוך הסבר זה צצה שאלה נוספת: כיצד להסביר את ההשפעה שלרפלקסולוגיה על תפקודי אברים?

אפילו כיום, הרפואה המודרנית המקובלת אינה יכולה להסביר כיצד שיטת הרפלקסולוגיה עובדת באמת. מצב העניינים היום הנו של סובלנות וקבלה של היעילות שלה, ללא הבנה אמיתית, מצב דומה לזה של האקופונקטורה הסינית. רופא אחד אמר לי שלמרות שהוא נאלץ לקבל אותי ואת עבודתי (מכיוון שהיא מצליחה) הוא יישאר תמיד ספקני, ולפני שישלח כל אחד מחוליו לטיפול רפלקסולוגי, ינסה בכל כוחו לעזור להם באמצעים ובשיטות של הידע הרפואי המקובל שלו. רופא אחר שלמד אצלי רייקי אמר, "אני רואה שזה פועל, אבל אתה רוצה שהרופאים האחרים יעשו ממני בדיחת השבוע"?...

כיום אכן יש הבנה מסוימת לתחום ושתי הגישות קיימות בשלווה במשותף. אנו, אשר עוסקים ברפואה לא מקובלת, חייבים לזכור שהרפואה המודרנית היא צעירה יחסית בהשוואה לטכניקות כמו רפלקסולוגיה ורפואה סינית. לרפואה המודרנית יש משאבים רבים וידע נרכש רב, אולם הגישה המדעית שלה מאבדת לרוב מגע עם נקודת המבט של האדם ומתקשרת רק למרכיבים הביוכימיים והמכניים של החולה. בניסיון לקשר בין שתי גישות אלה מצאנו מספר שטחים שבהם מתאפשר קיום במשותף:

· רוב הפונים לרפלקסולוגיה לשם טיפול ניסו קודם טיפול רפואי מקובל, אולם לא יכלו למצוא פתרון לבעיות הרפואיות שלהם. לפעמים הם טופלו במשך שנים באמצעות תרופות ואמצעים אחרים כדי לרפא את הסימפטומים שלהם, אולם אלה הפסיקו את ההשפעה המתמשכת. כמות התרופות גדלה או שונתה לסוג שונה, שוב ושוב, באותן תוצאות.

· חולים עם מצבים שטופלו בעבר בעזרת ניתוח, חוזרים לרוב בחזרה לאותו מצב. חולים אלה אינם מעונינים לעבור שוב ניתוח דומה ופונים לגישות טיפול אחרות,כגון רפלקסולוגיה. 
 
 קיימת רשימה ארוכה של חוליים ומצבים, שהרפואה המקובלת אינה יכולה לרפא ויכולה להציע לחולה רק הקלה זמנית מהסבל.

· אנשים אשר אימצו את נקודת המבט ההוליסטית מחמת השיהוי התרבותי הגדול לעבר כיוון זה בכל רחבי העולם, נוטים לפנות לטיפול רפלקסולוגי אפילו לפני שהם נבדקים אצל רופא. במקרה כזה אני ממליץ לשלוח חולים לבדיקה רפואית כדי לקבל תמונה שלמה לגבי מצבם הגופני וכדי לאפשר לנו להסיר כל סיכון גופני או מצב חמור לפני שמתחילים בתהליך הטיפול.

חולים ששולחים אלינו רופאים, אשר מקבלים את נקודת המבט ההוליסטית, והם משתמשים באמצעים משלימים כדי לטפל בחולים שלהם (אמצעים אחרים מתרופות וניתוח), מרוויחים ממצב אופטימלי: קבלת הטוב שיש בשתי הגישות.

התהליך במרכז הטיפול הרפלקסולוגי שאני מנהל כיום הנו לשלוח כל חולה חדש לרופא שלו, אשר יעשה את הבדיקות האלה עבורו:

  • לעזור לאבחן או להסיר חשש ממצבים קליניים קשים כלשהם.
  • להתקשר לבתי חולים ולמומחים לשם קבלת אבחנה נוספת או ניתוח דחוף במקרים קשים.
  • לוודא שאנו לא מפרים את ההוראות הנגד המקצועיות שלנו.
  • לאפשר לנו לשמור על קשר, וכאשר יש צורך, לשנות מינון רשום של תרופות, או אם אפשר, להפחית או להפסיק אותן לגמרי.
  • לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד רפלקסולוגיה של מכללת ברק
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא