הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

    
 
 
מצרים
נושא הרפלקסולוגיה נתגלה בתבליטי קיר מצריים קדומים שנמצאו בחפירות, באתר קבורה בסאקראה. ההתרחשות המצטיירת באותם תבליטים, מתארת סדרת טיפולי רפלקסולוגיה מהתקופה שלפני כ- 3000 שנה. באחד התבליטים, נראה אדם המקבל טיפול רפלקסולוגיה בכפות ידיו ורגליו ובתבליט שני, מתואר אדם המטופל בעיסוי או בטיפול מניפולטיבי אחר בגבו, על הכתפיים והשוקיים.

בכיתוב שמתחת לתבליטי רפלקסולוגיה  אלו נאמר: טיפול זה יעניק לי כוח " (מטופל) והמטפל משיב לו : "אני אעניק לך הנאה מלאה" – כיתוב נוסף : "אל תכאיב לי".

סין
כתבים סיניים עתיקים מספרים על שיטת טיפול (רפלקסולוגיה) הנעזרת על ידי לחיצות באמצעות האצבעות והאגודלים. אקופרסורה היא שיטת טיפול עתיקה (אקו – נקודת דיקור פרסורה – לחץ ) המהווה בסיס לשיטת הטיפול בדיקור הסיני בעלת דמיון לרפלקסולוגיה. הלחיצות יושמו בטכניקות שונות, החל מלחיצה עדינה באצבע ועד ללחיצה עמוקה מאד בעזרת האגודל. בספרים עתיקים נכתב אודות שיטת אבחון בכפות הרגליים. ברפלקסולוגיה המודרנית אנו משתדלים להתאים את עוצמת הלחיצה למטופל ולמידת רגישותו, בעוד שיטת האבחון דומה מאד לזו שהייתה נהוגה בסין העתיקה. תחריט של כפות רגליים שנמצא על סלע, מגלה ציורים של שמש בבהונות, סמל לזרימת האנרגיה המתחילה בבהונות המאפיין גם את הרפלקסולוגיה.
 
ארה"ב
ד"ר פיטג'רלד (1942 – 1872 ). היה רופא מנתח אף – אוזן – גרון ומומחה בעל שם עולמי. בעת עבודתו בביה"ח בהרטפורד, גילה את השיטה הנקראת "ריפוי אזורי". הוא שם לב שלחיצה חזקה בנקודה מסוימת בבהונות, באצבעות הידיים ובחלקים אחרים, גרמה לתחושת אלחוש (הרדמה) באזור מוגבל בגוף. תגלית זו אפשרה לו לבצע ניתוחים קטנים באף ובגרון ללא שימוש בחומרים מרדימים וללא כאב. ד"ר פיטג'רלד ציין בספרו, שלחץ לאורך אזור המתייחס למקום הפגיעה, מקל על כאבים ואף גורם לתחושת אלחוש כשהלחץ המופעל הינו חזק יותר. "אזור" הוא חלק תחום נפרד, בעל איכויות מסוימות. ד"ר פיטג'רלד היה הראשון לחלק את גוף האדם לעשרה אזורי אורך בקדמת הגוף ואחוריו, חמשה אזורים בכל צד של קו האמצע. האזור הראשון מתחיל במרכז הבוהן הראשונה לאורך הגוף, מרכז האף ועד למרכז הקודקוד – למוח, ומשם אל האגודל וחזרה. וכן הלאה, בבוהן השניה עד החמישית. הוא סימן את האזורים מ- 1 עד 5 בצד ימין וכן בצד שמאל של הגוף. אזורים אלו נקראו בפיו "הזרימה הבלתי נראית של אנרגיה בגוף". לדבריו, בטיפול ניתן ללחוץ על אצבעות הידיים וכן על הבהונות, כיוון שמסלול האזור עובר בשני המקומות ומתחבר למוח. המרחק בין נקודת הלחץ לאיבר באזור הנתון עליו רוצים להשפיע, אינו מהווה בעיה, כיוון שכל אזור מושפע אנרגטית. אחת מהרצאותיו בפני רופאים, סיפר ד"ר פיטג'רלד כי מחיאות כפיים חזקות, יעילות להקלה במצבים שונים כמו עצבנות, חרדה ונדודי שינה. מחיאות כפיים למשך עשר דקות, יסייעו להקלה על תסמינים במערכת הנשימה ואף לטיפול בשפעת. לד"ר פיטג'רלד היו תלמידים רבים שהמשיכו את דרכו ופיתחו את תיאוריית האזורים. המפורסם בהם הוא הכירופרקרט. ד"ר ריילי ואשתו אליזבט ריילי. הם כתבו 12 ספרים ופיתחו טכניקות עבודה עפ"י החלוקה לאזורים. ברדלרס, שהיה תלמידו של ד"ר ריילי, סטה מעט משיטתו של ד"ר פיטג'רלד ובמקום למקם את קווי האזורים במרכז כל בוהן, סימן אותם בין הבהונות ובכך שרטט ארבעה קוים בכל כף רגל במקום חמשה. אך מספר האזורים לא שונה.
יוניק אינגהאם, סופרת אחרת, הייתה גם היא סטודנטית של ד"ר ריילי. בספרה, היא מציינת אם אברי הגוף משתקפים בכפות הרגליים עפ"י עקרונות קבועים, הרי שכל המפות חייבות להיות שוות, עם סטיות קלות בלבד. היא החלה למקם נקודות רפלקס הקשורות לרפלקסולוגיה על כפות הרגליים בשיטתיות ובהגיון. היא טענה כי יש להתבונן במיקומו של איבר בגוף ולבדוק איזה אזור עובר דרכו ולסמן את נקודת הרפלקסשל אותו אזור בכף הרגל, באותו אזור ממש. יוניק חידדה את ההבנה שאזורי הרפלקס הנם עוצמתיים במיוחד, ודרכם ניתן לעורר את כוח הריפוי הטבעי של הגוף ולאפשר לו לאזן את עצמו. היא הייתה הראשונה למפות את אברי הגוף על כפות הרגליים. דורין ביילי הוכשרה ע"י יוניק אינגהאם בארה"ב והיא זו שהפיצה בבריטניה בשנת 1966 את שיטת "הטיפול האזורי". אין חשיבות מרובה לשם שניתן לשיטה הטיפולית – ריפוי אזורי, אזורי רפלקס של כפות ידיים ורגליים או רפלקסולוגיה. אין ספק כי שיטת טיפול הרפלקסולוגיההולכת ומתפשטת, הולכת ומסתעפת. ככל שנערכים יותר מחקרים, כך הולכת ומשתכללת תחום הרפלקסולוגיה.
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא