הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר: מסטיקה מאגיה ותקשור ביהדות 

מה חדש?

יש הרואים את המתקשרים בימינו כטיפוסים הנחשבים בעלי כוחות- על , לעומת אלו הרואים אותם כסתם שרלטנים, רמאים, או במקרה הטוב סכיזופרנים שאינם מסוכנים לציבור.

כיום בעידן החדש, רבים הם אלו המשתייכים לאסכולה הראשונה, ולכן מתייעצים עם המתקשרים ופועלים במקרים רבים על פי עצותיהם, אשר לרוב מתבררות כנכונות. בנוסף לכך, הם יוצרים דרכם קשר "על-חוטי" עם עולם הרוחות ועוד. זאת למורת רוחם של בעלי האסכולה השניה, המצהירים קבל עם ועדה כי הם אינם מאמינים באותם רמאים ושרלטנים, ולעיתים אף עושים מאמצים להוכיח אותם כמתחזים (אכן לעיתים גם יש כאלו). אולם בחדרי חדרים, כאשר אותם "חסרי אמונה" נתקלים בבעיה שאין לה פתרון שכלתני, או כאשר הרפואה הקונבנציונלית הרימה ידיים ואין לה מענה, לפתע רואים את אותם ספקנים מגיחים מחוריהם בחשש, באים לכל אותם "ידעונים", מתקשרים למיניהם, שואלים בעצת רבנים, משלמים עבור קמעות, שואלים בעצת קוראת בקלפים, בקפה, בכוכבים... מבצעים בדחילו ורחימו את כל אותן הוראות עשייה של "הידעונים", אשר רק יום קודם לכן שללו אותן מכל וכל. אם כן, מה חדש?

גם הנביאים במתכונתם התנ"כית, אשר מסרו את דברי האל, נתקלו בגישה דומה לזו. לא האמינו בהם, בזו להם, רדפו אותם, ביקרו אותם, צחקו מהם, חשבו אותם למשוגעים...אולם מצד שני פחדו מהם ובודדו אותם בשולי החברה. מלכים, לעומת זאת, נועצו אך ורק בהם.

הנביא אמור היה להביא את דברי האל ולהאיר את דרכיו המוסריות של העם. הנביא לא למד תקשור בקורס זה או אחר, ולרוב גם לא רצה בשליחות קטלנית זו, אלא שהדבר נכפה עליו. לשליחות זו לרוב תמורה שלילית כפוית טובה, אשר אינה מאפשרת לו לחיות בשלום עם סביבתו הטבעית. לא לשווא היו הנביאים לרוב טיפוסים רווקים ונרגנים, עובדה שהפכה אותם להיות אנשים ממורמרים. אפילו משה רבנו, ראש הנביאים, מבקש מהאלוקים לאחר שהעם ביצע את עגל הזהב: "מחני נא מספרך אשר כתבת"...(ספר שמות ל"ב, ל"ב). במילים פשוטות, הוא מבקש פיטורין מהבוס.

גם מכאן אנו רואים עד כמה התפקיד קשה וכפוי טובה, הנושא עמו תסכול עמוק. בעוד כל אותם בעלי כוחות על-טבעיים מצליחים לחזות באמת לאחור ולעתיד, משה, הנביא הרשמי, נתון כל העת לחסדיו ורצונו של האלוקים כדי לדמות את העתיד. אפילו בלעם, אשר היה חוזה כמו נביאי מסופוטמיה החוזים בעננים, באסטרולוגיה, בקטורת ועוד, הופך לעושה דברו של אלוקים, בעוד הוא יודע עם מי הוא מתקשר, לעומת משה אשר לא היה יודע, כפי שאמרו חכמי התלמוד: "משה לא היה יודע מי מדבר עמו, ובלעם היה יודע..." (ספרי , סוף דברים).

כמו אז כן היום. הבעיה החלה עם נביאי השקר- השרלטנים, אשר ניצלו את המצב לטובתם. הם ידעו כי האדם תמיד יעדיף לשמוע דברים טובים, עתיד טוב, כך ישלם ברוחב לב ואף יבוא לשמוע עידוד ונחמה לעיתים קרובות. ככל שיהיה במשבר חמור יותר כן יזדקק ליותר עידוד ונחמה.

כך גם כיום אנשים מחפשים תשובות ונחמות במקרים רבים אצל ידעונים אלו או אחרים, כאשר הבסיס להליכתם אליהם נעוץ בצורך הנפשי לעזרה זו או אחרת. גם כיום יעדיפו ללכת לידעונים הנותנים עידוד ונחמה על פני אלו אשר יזהירו ויפחידו. אותם ידעונים מהעבר, כמו גם כיום, הם אנשים בעלי יכולות על חושיות, אשר מקבלים מסרים אלו או אחרים מישויות שונות, או ממדריכים שונים. אולם יכולות אלו כאמור אינן חדשות, הן היו ידועות ובעלות שימוש עוד בתקופות העתיקות. ביהדות היה להן, כמו גם כיום, שימוש רב ביותר. ביהדות קיימת הפרדה בין כוחות מיסטיים הנובעים מן הקדושה, לבין כוחות הבאים מהטומאה.

ספר הזוהר מכיר בקיומם של כוחות על טבעיים, ואיננו מזלזל בכוח עולם הסיטרא אחרא- "מאגיה שחורה", שהוא עולמו של השטן, המוכר גם בכינויים שונים כגון: אשמדאי או המלאך סמאל. כן קיימת ביהדות האמונה מעבר לכך גם בשדים, רוחות, ושאר מזיקים.

אולם מי הוא השטן? מהיכן הגיע? אם הוא כזה רע ומדיח לרשע, מדוע הקב"ה לא השמיד אותו? ובכן, התשובות לשאלות אלו נעוצות בשני גורמים בלבד.

הראשון הוא הצורך בכוחות מאזנים בטבע, והשני בחופש הבחירה הנתון לאדם.

להבהרת תשובתי - אצטט קטע מסיפרי "המדריך לגלגול נשמות על פי הקבלה":

 לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק   
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא