הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 


האם כל אחד יכול לתקשר?
 

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר - "שיפור היכולת העל חושית ותקשור"

שיפור היכולת העל חושית

מהי יכולת על חושית?

האם יכולת על חושית היא באמת יכולת מעבר לחושים? או שמא היא יכולת שימוש בחושים אשר אנו איננו מתורגלים ונוהגים להשתמש בהם?

מה הוא השימוש ביכולת חושית? כיצד אנו קולטים או משדרים באמצעות חושינו המוכרים לנו כל כך?

מדוע אנשים מסוימים הם בעלי יכולת על חושית ואחרים לא?

התשובות לכך נעוצות בעובדה, כי עולמנו הפיסי החומרי, קולט ומשדר בתדרים אנרגטיים נמוכים המשמשים אותנו בחיי היומיום, אולם אינם טובים ואינם מכוונים לעולמות אשר בהם האנרגיה עדינה ורכה יותר.

מסיבה זו מרבית בני האדם אינם יכולים לקלוט ולשדר בטווח הגדול והאין סופי הקיים והמחבר בין הממדים השונים. (לעניין הממדים השונים ראו פרוט בספרי "גלגול נשמות"). על מנת שהאדם יוכל לכוון את עצמו לתדרים אלו, עליו ללמוד לשנות את אורך גלי הקליטה והשידור בהם הוא חונן מלכתחילה, אולם בשל שאין הוא נעזר בהם הדבר נשכח ממנו, כמו שפה שלו משתמשים בה בגיל ילדות והנשכחת עם הזמן, או כמו כל למידה והתנסות אחרת שלא נעזרים בה לאורך זמן.

עם הזמן, אדם העוסק במיסטיקה הקשורה לממדים אחרים, מתחיל לכוון את אותו אזור במוחו הקשור לחלק התת מודע- לשדר ולקלוט תדרים אנרגטיים שונים, הוא מרחיב ומעצים את טווח הקליטה והשידור. ככל שהוא נקי יותר ומרחיב את הבנתו ואמונתו, כך הוא מצליח לשפר את ההתחברות לערוצים חדשים.

ברגע מסוים הוא באופן לא מודע ולעיתים גם לא מכוון, נפתח לקליטת שידורים אלו, אז הוא מתחיל לחוש או לשמוע או לקבל מסרים לתוך ראשו,

אולם ברגע זה ההיגיון והמחשבה הרציונלית מנסים לגרום לו להאמין כי הוא שומע וקולט מסרים דמיוניים בלבד.

אחת מתופעות ההיגיון היא, לא להניח לאדם להשתנות ולהתפתח רוחנית, כיוון שאז ההיגיון מאבד את אחיזתו במציאות האדם, אז לא כל דבר אמור להיבדק ולהישפט על ידי מבחן ההיגיון, כאן עלינו להבין כי האמונה היא הדבר הנכון הנותנת לנו את הכוח לקבל ולקלוט מסרים מהממדים האחרים.

אולם ברגע זה יש להיזהר, על האדם לוודא את יכולתו להינעל על תדר מסוים אשר בו הוא מעוניין, כמו בכל משדר קיימות תחנות שונות חלקן אמיתיות וחלקן שקריות, על כן עליו לסנן את השידורים השונים על ידי אמונתו בטוהרו כוחו וכוונתו. ברגע שהוא ננעל על תחנה קוסמית מסוימת

התואמת את תדריו, עליו לזכור את התדר שבו בחר, ובכל התקשרות עליו להתקשר על אותו התדר, צורה זו של התקשרות מאפשרת בטחון בקשר אותו יצר עם מדריכיו. על האדם להיות נקי וטהור במעשיו ובכוונותיו ולבצע את לימודיו תוך התחברות לאור אשר ילך וילבש צורה. האמונה והקשבה הפנימית, תוך ניתוק ההיגיון, הם הדרך ליצירת קשר אנרגטי עם ממדים אחרים.

כאמור חושינו ראשית וראשונה נעזרים באמצעות אנרגיה.

 

מה היא אנרגיה ?

להלן ציטוט מספרי "הרייקי האוניברסלי".

קשה לענות על כך במושגים רפואיים מערביים, שהרי התרגלנו להאמין רק במה שאנו רואים, אולם, האם אנו אכן מאמינים רק במה שאנו רואים?

האם משהוא ראה למשל כיצד "עובדים" הויטמינים בגופינו? אם לא, כיצד הוא מאמין שהם טובים לבריאות? על סמך מה אנו אומרים לילדינו מה בריא ומה לא בריא?

האם אנו רואים /יודעים כיצד פועל המיקרוגל בבתינו? אולם אנו "יודעים" כי קיימת קרינה אשר אף היא מכונה אנרגיה הלא כן?

מדוע כאשר אנו מגיעים למקום מסוים, דירה, בית, משרד, מסיבה, לעיתים אנו חשים תחושה נעימה ורצון לשהות במקום, לעומת זאת לעיתים אנו מגיעים למקום שאנו רוצים מיד להסתלק משם ? האם זו גחמה סתמית? סתם חוסר רצון? נראה שלא, קיים משהוא אשר גורם לנו לחוש כך.

מדוע כאשר אדם מסוים עומד על ידינו אנו לא נרתעים ממנו, על אף שאנו לא מכירים אותו, לעומת זאת לעיתים אנו עומדים על יד אדם אחר ואנו חשים חוסר נוחות ומתרחקים ממנו, על אף שגם אותו איננו מכירים?

מדוע לאדם אחד אנו מתחברים בקלות, ומיד יכולים לשפוך בפניו את סגור ליבנו, בעוד שלאדם אחר אנו סגורים ומנוכרים?

מדוע לעיתים כאשר אנו לבד, יושבים בשקט, אנו חשים במין הבזק בזוית העין כאילו משהוא חלף על ידינו?

מדוע לעיתים כאשר אנו לבד אנו חשים כאילו משהוא מסתכל בגבינו ? ועוד ועוד.

האם התשובה לכל השאלות הללו היא "סתם נדמה לנו"? לדעתי ודאי שלא, לכל דבר יש משמעות, חושינו אינם משטים בנו...הם קולטים אנרגיות שונות אשר אינן ידועות או מובנות לנו ואשר אין אנו רואים, ומשדרים לנו תחושות שונות, נוחיות, הימנעות, זהירות, חיבה ועוד ועוד.

אם נלמד להיעזר בהם הרי שנבין ונדע דברים רבים הקורים סביבנו, כך נוכל גם להשתמש ולהיעזר בידע זה בחיי היומיום.

מכאן שיש הרבה עובדות הקיימות בעולמנו שלא חקרנו ולא ראינו במו ענינו, אולם אנו חשים, מאמינים ויודעים שהם קיימים גם מבלי לראותם פיזית.

לדוגמה: על פי הרפואה הסינית קיימים 32 סוגים של צי''(אנרגיה) לטיפול, מלבד זאת קיימים עוד אנרגיות רבות ושונות, אולם באופן כללי אנרגיה הינה מושג – יסוד בפיסיקה, עליו מושתתים מדעי הטבע הפיסיקאליים בכללם, את המושג תבע אריסטו לפני כ- 2000 שנה, שהבחין בין "מציאות – בכוח הגלומה בפוטנציאל, לבין מציאות קיימת הגלומה בביצוע עצמו של אותו כוח הנעשית על ידי הצורה". כלומר, הוצאת הכוח אל הפועל מחייבת שינוי באנרגיה.

דבר זה מתבטא בין השאר בצורות שונות של שינויים במצב החומר, כגון: תנועת חפץ מסוים, חימומו, קירורו, מתיחת קפיץ, הרמת חפץ, זריקת אבן וכד'', שהנם התגלמויות שונות של הופעת אנרגיה.

למושג אנרגיה ניתן ביטוי כמותי הניתן למדידה במדעי הטבע המודרני.

על פי ממצאי הפיסיקה וחוק שימור האנרגיה , האנרגיות השונות מסוגלות ללבוש ולפשוט צורות שונות, להתגלגל ולהחליף את אופיין, לזרום בכיוונים שונים, להתגלם ולהתגבש באפשרויות רבות מבלי שיאבדו. האנרגיה עשויה מולקולות הרוטטות במהירויות שונות, בעולמנו הפיזי המולקולות רוטטות במהירות נמוכה מאוד ביחס לעולמות הרוחניים, כמו כן כל דבר בעולם הפיזי רוטט במהירות קבועה, זו הסיבה שחפצים על פני כדור הארץ נראים כמוצקים, ככל שהמהירות נמוכה יותר, כך הדברים דחוסים או מוצקים יותר. החומרים אינם נעלמים מהעולם אלא רק משנים את צורתם ובשל כך קיים מצב של איזון אנרגטי. תנועת האנרגיה כאמור אינה פסה מן העולם, אלא משנה את צורתה בלבד.

מעבר לעולם שלנו התלת ממדי, המולקולות רוטטות במהירות הגבוה בהרבה, על כן בסביבה זו במישורים האסטראלים- עולם הרוח, הדברים חופשיים יותר ופחות דחוסים.

כיצד אם כן אנו מסוגלים להגיע למישורים האסטראליים אם גופנו הוא פיזי בלבד? התשובה לכך נעוצה בעובדה כי בכל אדם יש מעבר לגוף הפיזי גם גוף אסטראלי.

אנרגית הגוף האסטרלי

בגופנו נמצא גוף נוסף המכונה הגוף האתרי / כאשר גוף זה יוצא מגופנו כגון בזמן חלימה הוא עטוף ונשמר על ידי הגוף האסטרלי המשמש כעין קופסת מגן עבורו, בגוף זה שוכנת הנשמה, גוף זה הוא העתק מדויק של גופנו הפיזי, המולקולות בגוף האתרי רוטטות בקצב הרבה יותר מהיר מאשר בגוף הפיזי, בד"כ איננו יכולים לראות את הגוף האתרי ולא את האסטראלי, אשר אחראי להגנת הנשמה במסעותיה השונים, כאשר בעת החלימה הנשמה יוצאת מהגוף הפיזי ומטיילת למחוזות שונים, תהליך החלימה הנו תהליך מורכב ובעל שלבים שונים (ראו הרחבה לכך בספרי "משמעות החלום ופרושו"), מכל מקום במשך המעבר המכונה מוות, משתחרר הגוף האתרי מהגוף הפיזי, ועולה לעבר המימד הבא, (הרחבה לכך בספרי "גלגול נשמות") הגוף האתרי הוא תעתיק מדויק של גופנו הפיזי, הוא אינו סובל כלל ממחלות, נכויות עייפות ועוד, על כן בחלומות אנו מסוגלים לבצע דברים רבים ושונים, לחוות חוויות רבות, מבלי להתעייף כלל, מאידך אנו

יכולים לחוש לראות ולהבין דברים רבים שלרוב אין אנו מסוגלים לחוש או להבין בזמן עירות. כאמור הגוף האתרי איננו סובל ממחלות ועייפות, והוא בעל יכולת לנוע מנקודה אחת לשניה באמצעות המחשבה, מכאן שלמחשבה יש אנרגיה, על קביעתי זו יעידו מחקרים שונים כדלהלן.

אנרגיית המחשבה.

להלן ציטוט מתוך ספרי "הרייקי האוניברסלי" הדן בנושא זה.

"חוקרים/ פסיכולוגים שונים עסקו ועוסקים בחקר החשיבה, אחד מנציגיה הבולטים של האסכולה הביהייביוריסטית הוא החוקר ווטסון, על פי הגישה הביהייביוריסטית

(ההתנהגותית) המונח חשיבה אין מקומו במילון הפסיכולוגי הבהייביוריסטי, שהרי אם הפעולה מתרחשת בנפש, אין מקומה בפסיכולוגיה, שהיא תורת ההתנהגות.

אפשרות נוספת הייתה להצטמצם לחקר הגילויים ההתנהגותיים של החשיבה, הניתנים לתצפית ישירה, באפשרות שניה זו בחרו חוקרים ביהייביוריסטים רבים ובהם גם ווטסון.

הם ביקשו לאתר את גילוייה ההתנהגותיים של החשיבה במקום כלשהו בגוף שהרי אם החשיבה הנה פעולה התנהגותית ולא "אירוע נפשי" , עליה לבוא לידי ביטוי במקום כלשהו בגוף האדם.

יש לציין כימעבר לעניינם של החוקרים בשאלה היכן בדיוק בגוף מתרחשת החשיבה, הם עסקו בפועל בלימוד הדרך שבה בעלי חיים ובני אדם פותרים בעיות.

כאשר הכיר ווטסון בסופו של דבר במונח "חשיבה", הוא טען כי האדם החושב מדבר למעשה לעצמו, על כן הגדיר את החשיבה כדיבור פנימי, דיבור ללא קול.

אם החשיבה היא אכן דיבור ללא קול, שיער ווטסון, יש לה וודאי ביטוי בשרירים הקשורים בדיבור ובאותם שרירים שפעולת החשיבה מכוונת אליהם.

ואומנם, במחקר שערך אדוארד ג"ייקובסון נמצא קשר בין חשיבה לפעילות שרירית: בעת שנבדקים נתבקשו לחשוב על הרמת חפץ כבד בידם השמאלית, נרשמו שינויים חשמליים בשרירי הזרוע השמאלית שלהם: כאשר נתבקשו על ידי החוקר לדמיין משהו, נתגלתה פעילות חשמלית מוגברת בשרירים שסביב לעיניהם.

חוקר אחר, לואיס ויליאם מקס, הניח כי אצל חרשים-אילמים, שלמדו לקיים תקשורת בעזרת ידיהם, תופיע בעת החשיבה פעילות שרירית לא בשרירי הפה הקשורים בדיבור, אלא בשרירי הידיים.

ואכן הוא מצא, כי בעת שניסו לפתור בעיה ואפילו בעת שחלמו, הופיעה פעילות חשמלית מוגברת בשרירי ידיהם.

הניסויים של ג"ייקובסון ומקס הוכיחו אפוא, כי בשעת חשיבה מופעלים השרירים באותם אברי הגוף הקשורים למושא החשיבה, דהיינו החשיבה מייצרת אנרגיה הגורמת לשרירים לזוז.

אולם, האם ניתן להסיק מכך, כי החשיבה עצמה אינה אלא פעילות שרירית בלבד?

על השאלה, האם החשיבה אינה אלא פעילות שרירית, אפשר, למרבה הצער, להשיב רק בדרך עקיפה: מה יקרה אם תסוכל כל אפשרות לתנועה גופנית: האם תיתכן חשיבה בתנאים כאלה?

על עומקה של סקרנותם המדעית של הביהייביוריסטים תעיד אולי העובדה, כי ניסויים מסמרי שיער מעין אלה נערכו אכן נערכו.

באחד מהם התנדב רופא מרדים לשמש כנבדק ולפתור בעיה במצב שאינו מאפשר כל תנועה שרירית.

בהסכמתו הוזרק לגופו סם משתק, קוררה. הסם משתק רק את העצבים המוטוריים שבגוף ואת מערכת העצבים המרכזית.

התוצאה הייתה שהנבדק הצליח לקלוט את הבעיה ואף לפתרה.

בניסוי נוסף, מאוחר יותר, הוצגה למתנדב, שגם הוא שותק כולו למשך זמן הניסוי, מידה של בעיות היסק פשוטות.

בעת הניסוי לא היה יכול כמובן הנבדק להשיב על השאלות, אך מיד לאחר שחלפה השפעת הסם, השיב עליהן. משמע, הוא הצליח לחשוב בעת הניסוי.

ניסויים אלה הפריכו את ההנחה, כי הפעילות השרירית הנה גורם הכרחי לקיום החשיבה.

ומאידך הוכיחו כי הפעילות המחשבתית יוצרת אנרגיה המפעילה את השרירים כל עוד אינם משותקים ואילו לשרירים אין השפעה על החשיבה.

כלומר למחשבה יש כוח אנרגטי מעבר לחשיבה עצמה היכולה אף להפעיל דברים פיזית.

ואולם עם כל זאת במה הרייקי תורם לחשיבה ?

הרייקי תרומתו היא באיזון הרגשות הנמצאים במעין תבניות , לכל מחשבה יש כמעין תבנית אנרגטית במבנה שונה, לדוגמה מחשבות חיוביות יהיו בעלי תבניות הוליסטיות עגולות.

מחשבות שליליות תהיינה בתבניות מקובעות ומרובעות , אך אם נכניס לתוך תבנית המחשבה רגשות מתאימים , הרגשות יגרמו לתנועה האנרגטית כפי שפורט מעלה בניסויים השונים.

כך ביצוע הרייקי מאזן את התבניות השונות ומחשבות שליליות מקבלות טיהור אנרגטי והן הופכות אט אט לנייטרליות ופחות שליליות, עד אשר הן מתמלאות באנרגיה חיובית והופכות לחיוביות.

לפיכך תרומת הרייקי לאיזון הגוף נעוצה בשינוי הרגשות השלילים והפיכתם לחיובים, שהרי הרגשות השלילים גורמים לנו לכעסים, לעצבנות, לאי שקט פנימי ועמם לחוסר איזון המביא למחלות ולתחלואים שונים".

לעינינו אנו, ציטוט זה הובא על מנת להראות, כי המחשבה מייצרת אנרגיה הניתנת למדידה במונחים אובייקטיבים, לא רק במונחים תיאורטיים גרידא. מעבר לכך, מחקרים נוספים מוכיחים אף הן את כוחה של אנרגיית המחשבה באמצעות התפילה.
מתוך ספרו של זיו מאיר "שיפור היכולת העל חושית ותקשור"
 
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא