הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

02-5664627
08-6588008

 
 
מכללת ברק המכללה המובילה לרפואה משלימה, מזמינה אתכם להתרשם ממגוון מסלולי הלימוד.

רק בברק ניתן לשלם בכספי הפקדון .
 
 
בברק מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה.
 
מסלול מיוחד לדוקטוראט ברפואה משלימה מוכר בארץ ובחו"ל

שעות פעילות:
א-ה 9:00-21:00
ימי ו' וערבי חג
9:00-14:00
 
פרטי הגעה:
רחוב התעשיה 2
כניסה ב' קומה 2 
   ראיונות טלויזיה    פתיחת קורסים בקרוב
 
    שלוחת הדרום
    שלוחות לימודים
    מסלול לקבלת תואר
    מסלול ללימודי הסמכה
    סדנאות והעשרות
    ספרים
    מאמרים
    ראיונות טלויזיה
    צוות המרצים
    ברק מעניקה לקהילה
    ספא דגים
    ברק ספא
    סטודנטים ממליצים
    למה ללמוד במכללת ברק?
    פתיחת קורסים בקרוב
    קורס פענוח ציורים
    סדנאת פסיכולוגיה חיובית

 


מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר: שיפור היכולת העל חושית ותקשור
 
במכללת ברק קורס התקשור מתחיל בהפיכת התלמיד לצינור תקשור "טהור", אולם כיצד ברק הופכים את התלמידים לצינור טהור?
 
להלן הדרך: כדי להפוך לצינור תקשור טהור, עליך להקפיד על מכסימום ניקיון בחייך. לשם כך, עליך לוודא כי בחייך יכללו רקמרכיבים שהנם חיוביים וחיוניים עבורך! כלומר, שתצטרכי להיפטר מכל ה"זבל" המיותר הנכלל בחייך בכל המישורים: הפיזי, הרגשי, המנטלי והרוחני. ודאית הרהרו בליבכם, מה הוא כבר מזבל לנו במוח, קל לו להגיד זאת, אם הוא היה יודע מה עברתי הוא לא היה מדבר כך. אולם תשובתי לכך היא, דעו שלכל רע וגרוע שקרה לכן בחיים, אחרים חוו מצבים יותר גרועים מכן.

כלומר לכל רע יש יותר רע, על כן יש להודות על הטוב אותו חוויתם, על כך שלא חוויתם גרוע יותר.

מאידך, אין ספק כי היישום וההפנמה דורשים רצון עז, ויתורים ומעל לכל למידת הסתכלות שונה על החיים.

לשם כך הגעתם לכאן, לצערי, ניתן לומר כי בחייו של האדם בן- זמננו, בד"כ לא חסרה פסולת. נראה כי החיים המודרניים מאפשרים לאדם הממוצע להניח את ידו על מגוון עצום של חפצים, דפוסים והתחייבויות, שבעבר לא היו זמינים לכל אחד.

לדוגמה: אם במאה הקודמת, היה רפרטואר ההתנהגויות החברתיות הלגיטימיות הזמין לפרט הממוצע מוגבל למדי, הרי שכיום הוא רחב הרבה יותר. כך למשל, האדם יכול לבחור להישאר רווק/ה, להיות נשוי בנישואין מונוגמים, להחזיק בשתי פילגשים/מאהבים, להתגרש או לחיות בגלוי כהומוסקסואל/לסבית גאה.

האדם המודרני ניצב, אם- כן, בפני שפע אפשרויות, שהוא כמעט אינסופי, בכל התחומים. דבר זה הוא במהותו הבסיסית חיובי ביותר, והוא מעיד על הזמן המיוחד והמרגש, בו אנו חיים- "העידן החדש", שבה- השמיים הם הגבול! אולם, לרוע המזל, למרות שהאדם המודרני פרץ לעצמו דרכים חדשות רבות כל-כך, נותרו בו עדיין תכונות אופי שליליות לא- מעטות, כגון: חמדנות, פחד, רדיפת- בצע, תאוות שלטון, תודעת מחסור, פסימיות וכדו'.

העובדה שתכונות אלו ממשיכות להתקיים בקרב המין האנושי באופן דומיננטי, גורמת לכך שנעשה שימוש לרעה בשפע המשאבים של היקום.

האדם צובר אפוא, לרוב באופן בלתי- מודע, תפקידים מיותרים, ההופכים למשא מעיק על צווארו. פעמים רבות, הם גם גורמים נזק ממשי, מכיוון שהשגתם ואחזקתם מחייבות תשלום מחיר שהינו גבוה מדי, ופוגעות לפיכך באדם עצמו ובסובבים אותו.

מובן שאין כוונתנו במתן תיאור מציאות זה לכך, שעל המתקשרת המתחילה לתרום את כל חפציה לנזקקים, להתפטר ממשרתה, ולעבור להתגורר במערה נידחת.

להפך: שפע המשאבים ואפשרויות הבחירה נתפס על ידינו כדבר חיובי, בתנאי שנעשה בו שימוש חיובי!

אולם, אני בהחלט ממליץ למתקשרת המתחילה, לערוך "בדק- בית" רציני ומעמיק בחייה. העיקרון המרכזי, שעל פיה לפעול הוא, שאין לקבל שום דבר כמובן מאליו, אלא יש לבחון מחדש כל מרכיב ומרכיב של החיים!

תהליך "בחינה- מחדש" כזה, צריך לפיכך להתייחס לכל תחומי החיים: משלח היד, מערכות יחסים, המצב הבריאותי וכדו'. עליו לכלול בתוכו את העניינים הפעוטים ביותר כמו גם את אלו שהנם הרי- גורל.

דוגמא לכך ניתן לראות בשורת השאלות שבהן מתלבטת מתקשרת חדשה, שרקעתה חוותה את חוויות התקשור הראשונות שלה:

-האם הקשר עם חברתישרה עדיין מתאים לי? בד"כ אנחנו מבלות אחר הצהרים שלם בשיחות- רכיל, אני מרגישה שזה בזבוז אנרגיה משווע.

-האם אני באמת זקוקה לדירת הגג היוקרתית הזו, שהרי אחזקתה מחייבת אותי לעבוד שעות רבות כל כך, עד שלא נותר לי כוח לפעילות התקשור שלי?

האם העובדה שהילדים שלי משאירים לי את ילדיהם לבייבי סיטר אכן תורמת לי? האם זה מה שאני רוצה? או האם הם לא סתם מנצלים את טוב ליבי ומעמיסים עלי אותם?

האם התזונה שלי מאוזנת? אולי כדאי לצרוך את הויטמינים החדשים שסייעו לידידי ?

רשימת שאלות מעין זו, עשויה להתמשך ולהתמשך. המתקשרת החדשה נדרשת לבחון מחדש כל היבט בחייה, באופן דומה לזה שהוצג כאן, כדי להגיע להחלטות מעשיות לגביהם.

יתכן מאד, כי הבדיקה המדוקדקת שעליה המלצתי, נראית לכם מלחיצה במקצת, אולי אף מאיימת. לכן חשוב שתזכרו, כי הבחינה מחדש הינה תהליך וכמו כל תהליך- עליה להתבצע באופן הדרגתי, בשלבים, תוך עליות ונסיגות לסירוגין! לא מדובר כאן באירוע דרמטי, חד פעמי, או ב"ניקיון פסח" היסטרי.

דעי כי כל פעולה הנכפית עלייך בחיים, מהווה מחסום, מהווה "פסולת", פסולת זו אינה מאפשרת לך להיות כלי נקי, ככל שתתנקי ותשתחררי ממנה, תהיי פתוחה יותר לתקשור נקי.

הסיבה לכך היא שהצעדים הקטנים הללו, המתבצעים במסירות ובהתמדה, מהווים מסר רב- עוצמה, בעל אפקט מצטבר, מלבד מידת רצינותך כמתקשרת ונכונותך להתמסר לתפקידך.

המסרים שאת/ה שולח/ת, ייקלטו ע"י מקורות התקשור הספציפיים שלך, כמו גם ע"י כוחות היקום השונים בכללותם, ועד מהרה יניבו מאמציך פרי והתשובות תתחלנה להגיע!

בשלב זה, עולה, אם כן, השאלה: לאילו התרחשויות תוכלי לצפות, בעקבות תהליך הבחינה- מחדש?

על כן, הדבר הראשון שעתיד להופיע בחייך, הוא השינוי. כלומר: תהליך הבחינה- מחדש, יוביל אותך למצב חדש, שבו יתחוללו בחייך שינויים אינספור! לעיתים יתרחש הדבר בצורה סמויה, כמעט בלתי- נראית, את תתהי אם "משהו זז בכלל". אולם לרוב, יהיה קצב השינויים מהיר כל כך, עד שתחושי צורך לעצור לרגע, על- מנת לעכל את כל מה שקורה ולהשיב את נשימתך המתנשפת.

כך או כך, יהיה עליך לבטוח בכוחות היקום, בתהליך שבו בחרת, ובעצמך!

ביטחון כזה, יהיה נחוץ במיוחד, לאור זאת שהשינויים המתרחשים ילוו לעתים בקושי ובכאב. דרכיך החדשות, יפות ככל שתהיינה, תטמונה בתוכן גם מוקשים לא מעטים: מהמורות וקשיים שאת עדיין אינך מורגלת בהן.

זכרי, אם- כן, כי לעולם אין השינוי נכפה "מלמעלה" בניגוד לרצון המתקשר
 לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 
 לפרטים נוספים ומידע על הרשמה אנא מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. חייג עכשיו! 02-6483663
 
במכללת ברק אנו שמים את הסטודנט במרכז, לימודי רפואה משלימה הם לימודי רפואה לכל דבר, אין לזלזל ברפואה טבעית. כידוע הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה, זוהי רפואה שלמה שמבוססת על אלפי שנות נסיון. ,תמצאו אצלנו את מיטב המורים והמרצים בתחום ופורום לימודי רפואה מצויין. אצלנו לומדים פסיכותרפיה הוליסטית ברמה מאוד גבוהה, רפואה סינית מסורתית, נטורופתיה ועוד הרבה קורסים, מסלולים והעשרות. במכללת ברק ללימודי רפואה משלימה יש את מבחר הקורסים הגדול ביותר (יותר מ40), אנו מובילים את לימודי רפואה משלימה בארץ וההכרה שלה במוסדות השונים.
קורסים
האתרים שלנו:

אחר:

קישורים:

ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי 
ברק ספא